W niedzielę 11 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. W czasie każdej Mszy św. pamiętaliśmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, a patriotyczne kazania wygłosił Ksiądz Proboszcz. O godz. 16:00 w naszym kościele została odprawiona dziękczynno-błagalna Msza św. w intencji Ojczyzny, a po zakończonej Eucharystii został wystawiony program słowno–muzyczny pt. „Tobie Polsko” przygotowany przez Akcję Katolicką działającą przy naszej parafii pod kierunkiem p. Danuty Haśnik, p. Małgorzaty Lis i p. Piotra Michorczyka.

W zaprezentowanym programie  patriotycznym mogliśmy usłyszeć tematycznie dobrane wiersze, referaty, pieśni i piosenki patriotyczne oraz religijno-patriotyczne. Oprawę muzyczną zapewnili soliści, chór parafialny „Cantate Cisterciensum” ze Szczyrzyca, nasz chór parafialny, nasza orkiestra oraz Zespół regionalny „Skrzydlanie”.

Wyrażamy serdeczną wdzięczność dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia oraz wszystkim, którzy przybyli, aby uczestniczyć w tym patriotycznym wydarzeniu i w ten sposób uroczyście wspólnie przeżyć 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:

• Sobota 2021-01-23, 2. tydz. zwykły
    Mk 3,20-21Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».
« Gru