W sobotę 18.05.2019 r. w 99 rocznicę urodzin św. Jana Pawła w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim rozpoczęła się peregrynacja  obrazu i relikwii świętego Jana Pawła II. W tych uroczystościach uczestniczyli Ks. proboszcz Marek Krupa, członkowie Akcji Katolickiej i przedstawiciele naszej parafii. Peregrynacja zakończy się 18.05.2020r. w Tarnowie w 100 rocznicę urodzin Papieża Polaka.

W trakcie spotkania wysłuchano referatu księdza prałata Sławomira Odera pod tytułem; „Jan Paweł II – droga do świętości”. Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Jeża, Pasterza Diecezji Tarnowskiej z udziałem 80 kapłanów, asystentów Akcji Katolickiej. W homilii ksiądz biskup ordynariusz przypomniał związek Jana Pawła II z naszą diecezją oraz pielgrzymkę z 1999 roku, oraz powtórkę z geografii, jaką zrobił nam papież.

Hasłem przewodnim peregrynacji są  słowa św. Jana Pawła II

“Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

W naszej parafii będziemy gościć obraz i relikwie świętego Jana Pawła II w dniach 14-15.06.2019 r. Będzie to dla nas wszystkich możliwość wspólnej modlitwy, pogłębienia i ożywienia wiary oraz duchowej odnowy. Oddanie czci relikwiom i obecność obrazu będzie to szczególny czas łaski, błogosławieństwa, próśb i podziękowań zanoszonych do Bogu przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II.

“Niech taką duchową odnowę wyprasza święty patron, ucząc nas dokonywania trudnych wyborów, ukazując, jak kochać i być wiernym Chrystusowi, aż do końca, inspirujący nieustannie swoją duchowością, mądrością swego nauczania i pobudzający nas do działania przykładem swego życia” ( z homilii Biskupa Andrzeja Jeża w Starym Sączu.)

Święty Janie Pawle II Wielki Apostole narodu Polskiego zawierzamy Tobie  nas,  nasze rodziny i wszystkie nasze dzieła.

Święty Janie Pawle II, patronie Akcji Katolickiej – módl się za nami!

• Poniedziałek 2019-12-09, 2. tydz. Adwentu
    Łk 5,17-26Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i Jerozolimy. A była w Nim moc Pańska, że mógł uzdrawiać. Wtem jacyś ludzie niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc z powodu tłumu […]
Grudzień 2019
« Lis