Nie często się zdarza, aby kandydaci do bierzmowania mogli swój sakrament dojrzałości przyjąć w swojej parafii. W tym roku 19 maja była taka możliwość przy okazji wizytacji, którą przeżywała nasza wspólnota.

Szafarzem sakrament był bp. Leszek Leszkiewicz, sufragan tarnowski. Do bierzmowania przystąpiło 16 kandydatów z klasy III Gimnazjum, którzy przez ostanie 3 lata przygotowywali się do jego przyjęcia.

Poniżej zdjęcia z uroczystości dzięki uprzejmości p. fotografa Aleksandra Wolnego

Przypomnienie:

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa 3 lata – cały okres gimnazjum. Każdy rok ma swoją odpowiednią specyfikę formacyjną. Dokonuje się ona przede wszystkim w rodzinach, na katechezie oraz poprzez comiesięczne przyparafialne spotkania w grupach. Bardzo ważnym elementem przygotowania są spełniane przez kandydatów praktyki chrześcijańskie.

• 2020-02-23, 7. Niedziela zwykła
    Mt 5,38-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść […]
Luty 2020
« Sty