Nie często się zdarza, aby kandydaci do bierzmowania mogli swój sakrament dojrzałości przyjąć w swojej parafii. W tym roku 19 maja była taka możliwość przy okazji wizytacji, którą przeżywała nasza wspólnota.

Szafarzem sakrament był bp. Leszek Leszkiewicz, sufragan tarnowski. Do bierzmowania przystąpiło 16 kandydatów z klasy III Gimnazjum, którzy przez ostanie 3 lata przygotowywali się do jego przyjęcia.

Poniżej zdjęcia z uroczystości dzięki uprzejmości p. fotografa Aleksandra Wolnego

Przypomnienie:

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa 3 lata – cały okres gimnazjum. Każdy rok ma swoją odpowiednią specyfikę formacyjną. Dokonuje się ona przede wszystkim w rodzinach, na katechezie oraz poprzez comiesięczne przyparafialne spotkania w grupach. Bardzo ważnym elementem przygotowania są spełniane przez kandydatów praktyki chrześcijańskie.

• Środa 2020-10-21, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,39-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Wtedy Piotr zapytał: „Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?” Pan odpowiedział: […]