Dnia 11 stycznia 2020 r. w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Akcji Katolickiej Dekanatu tymbarskiego.

Przybyli na to spotkanie członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej (POAK) z parafii: Dobra, Jodłownik, Góra św. Jana, Skrzydlna. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza święta w kościele pw.   św. Anny. Eucharystii przewodniczył ks. Bogdan Mikołajczyk w  koncelebrze z o. Piotrem Ignacym   Roguszem O.Cist- asystent  POAK z  parafii Jodłownik. Homilię wygłosił dekanalny asystent Akcji Katolickiej ks.  Marek Krupa, proboszcz skrzydlańskiej parafii. Na początku przywitał wszystkich przybyłych gości, a szczególnie członków POAK. Wyraził radość z tego, że po raz drugi przyjmuje w parafii dekanalną Akcje Katolicką. Podczas kazania podkreślił, iż  takie spotkania członków Akcji Katolickiej Dekanatu tymbarskiego sprzyjają zawiązaniu wspólnoty, dobrych relacji międzyosobowych i wspólnych działań na rzecz pogłębiania wiary przeżywanej w kościele i w rodzinach. Życzył dalszej i owocnej pracy na rzecz wspólnot parafialnych i całej wspólnoty Kościoła.

Oprawę muzyczną liturgii zapewnił Chór parafialny pod dyrekcją ks. Marka Krupy. Po skończonej celebracji eucharystycznej uczestnicy przeszli do  Sali św. Kingi, gdzie łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie nawzajem życzenia, a trwając w radości Narodzenia Pańskiego nie mogło zabraknąć spotkania przy wigilijnym stole i wspólnego radosnego kolędowania, a także podsumowania rocznej działalności pracy Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej. Było to wzajemne dzielenie się doświadczeniami i zarazem szukanie nowych obszarów podjęcia działania we wspólnotach parafialnych. Spotkanie uświetnił swoim pięknym śpiewem  zespół regionalny Skrzydlanie pod dyrekcja pana Mieczysława Biela.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoja obecnością,  księżom za sprawowaną msze św., ks. Markowi Krupie, asystentowi dekanalnemu i gospodarzowi spotkania, za wygłoszoną homilię, wspólną modlitwę, śpiew, życzenia i życzliwą obecność pośród nas. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania dekanalnego spotkania opłatkowego, a szczególnie członkom POAK w Skrzydlnej, Chórowi parafialnemu, zespołowi regionalnemu Skrzydlanie. Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich członków Akcji Katolickiej z dekanatu tymbarskiego. Dziękujemy wszystkim za obecność, ciepło i tworzenie świątecznej  atmosfery.

Dziękujemy Bogu za ten czas pełen pokoju i radości, czas wspólnego spotkania, kolędowania i bycia razem.

                                                             Danuta Haśnik – prezes POAK Skrzydlna

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia (Fot. Aleksander Wolny):

 

Informacja RODO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

News
  • Środa 2020-07-08, Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
    Mt 10,1-7Jezus przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy – Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, […]
Kalendarz
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Aktualnie online
  • 1 Gość.
Odwiedziło nas
Darmowy licznik odwiedzin