W niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6:00 wyruszyliśmy procesją rezurekcyjną, w czasie której ogłaszaliśmy światu radosne orędzie o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Następnie licznie uczestniczyliśmy w uroczyście sprawowanej Eucharystii, radując się, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał pokonując grzech, śmierć i szatana.

Przeżywając Święta Wielkanocne, prośmy Boga, aby napełniał nasze serca prawdziwym pokojem, radością i obdarzył nas i nasze rodziny obfitym swoim błogosławieństwem. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej i Apostolskiej Grupie Młodzieżowej za oprawę obrzędów Wielkiego Tygodnia; osobom, które przygotowały Ciemnicę i Boży Grób oraz dekoracje; Panom Strażakom za honorową wartę przy grobie; chórowi parafialnemu; Panu Organiście; Panu Kościelnemu; Pani Elżbiecie Pazdur; naszej parafialnej orkiestrze; osobom niosącym chorągwie i feretrony; dzieciom szkolnym za ich jałmużnę na rzecz potrzebujących; Różom Różańcowym prowadzącym adoracje w ciemnicy i przy grobie; wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jakiegokolwiek dobra na rzecz kościoła. I Wam drodzy parafianie za udział w tych obrzędach i wszelkie dobro na rzecz kościoła.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej procesji rezurekcyjnej (Fot. Aleksander Wolny):

• Środa 2020-10-21, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,39-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Wtedy Piotr zapytał: „Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?” Pan odpowiedział: […]