1 Niedziela Adwentu „B”- 29.11.2020 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Dzisiaj w szczególny sposób modlimy się za naszego ks. bpa Andrzeja Jeża w 11 rocznicę święceń biskupich.
  2. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Opustową ku czci Św. Mikołaja Bpa. Sumie odpustowej będzie przewodniczył O. Ignacy – proboszcz z Parafii Jodłownik. Szczególną troską w przygotowaniu do Uroczystości Odpustowej powinniśmy objąć naszą duszę. Spowiedź będzie codziennie przed każdą Mszą św. natomiast w piątek od godz. 16.00. Jest to zarazem spowiedź pierwszopiątkowa. Prosimy, aby jak najliczniej z niej skorzystać, byśmy mogli zyskać odpust.
  3. W najbliższą niedzielę przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Starajmy się wesprzeć to dzieło modlitwą i naszymi ofiarami do puszek.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja w piątek od godz. 16.00.
  5. Ponadto w tym tygodniu obchodzimy:
  • poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła,
  • czwartek – wspomn. Św. Franciszka Ksawerego, prezb.
  1. Zachęcamy do udziału we Mszach św. roratnich, które w dzień powszedni będą o godz. 7.00. Ponadto w tym tygodniu Msze św. w środę, czwartek i piątek będą o godz. 17.00. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.45. W czwartek zapraszamy młodzież z klasy VII i VIII na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania.
  2. Pan Organista oraz Pan Kościelny przez dwa najbliższe tygodnie będą rozprowadzać opłatki w kościele. Prosimy, aby parafianie ze Skrzydlnej nabywali opłatki u Pana Organisty, a z Przenoszy i Woli Skrzydlańskiej u Pana Kościelnego. Po dwóch tygodniach odwiedzą tych, którzy nie będą mogli nabyć u nich opłatków. Datki pieniężne składane przy tej okazji są naszym wynagrodzeniem za ich pracę w kościele.  Przy okazji dziękujemy im za sumienną posługę w kościele.
  3. W dalszym ciągu bardzo prosimy, aby zachować porządek przy sprzątaniu cmentarza. Szkło po zniczach, elementy z tworzyw sztucznych wrzucamy do kontenera, natomiast zeschłe chryzantemy składamy koło blaszaków na północno – wschodniej stronie. Najlepiej byłoby zabierać szkło i plastiki do domu, aby je dawać do odpowiednich worków, które są zabierane przez Traszkan za darmo.

• Czwartek 2020-12-03, WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO
    Mt 7,21.24-2Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto Mi mówi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się […]
Grudzień 2020
« Lis