3 Niedziela Zwykła “A”- 26.01.2020 r.

1. Dzisiaj III niedziela zwykła w ciągu roku.
  2. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Poświecenie gromnic po każdej Mszy św. Składka w tym dniu jest przeznaczona utrzymanie klasztorów klauzurowych.
  3. Ponadto w tym tygodniu obchodzimy:
    • wtorek – wspomn. Św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.,
    • środa – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, święto,
    • piątek – wspomn. św. Jana Bosko, prezb.
  4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę poświęconą Niepokalanemu Sercu NMP.
  5. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 00 a ponadto w środę i piątek o godz. 17.00. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.
  7. W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  8. Od 31 stycznia rozpoczną się Msze św. gregoriańskie poza parafią za +Antoninę Wiewiórkę, +Stanisława Draba i +Augustyna Pazdura
  9. Przed kościołem można kupić: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”. „Niedziela” i „Miłujcie się”, „Promyczek Dobra”.

• Poniedziałek 2020-01-27, 3. tydz. zwykły
    Mk 3,22-30Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili o Jezusie: „Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy”. Wtedy Jezus przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: „Jak może szatan wyrzucać szatana? Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, […]
Styczeń 2020
« Gru