Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu „B”- 29.11.2020 r.

 1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Dzisiaj w szczególny sposób modlimy się za naszego ks. bpa Andrzeja Jeża w 11 rocznicę święceń biskupich.
 2. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Opustową ku czci Św. Mikołaja Bpa. Sumie odpustowej będzie przewodniczył O. Ignacy – proboszcz z Parafii Jodłownik. Szczególną troską w przygotowaniu do Uroczystości Odpustowej powinniśmy objąć naszą duszę. Spowiedź będzie codziennie przed każdą Mszą św. natomiast w piątek od godz. 16.00. Jest to zarazem spowiedź pierwszopiątkowa. Prosimy, aby jak najliczniej z niej skorzystać, byśmy mogli zyskać odpust.
 3. W najbliższą niedzielę przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Starajmy się wesprzeć to dzieło modlitwą i naszymi ofiarami do puszek.
 4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja w piątek od godz. 16.00.
 5. Ponadto w tym tygodniu obchodzimy:
 • poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła,
 • czwartek – wspomn. Św. Franciszka Ksawerego, prezb.
 1. Zachęcamy do udziału we Mszach św. roratnich, które w dzień powszedni będą o godz. 7.00. Ponadto w tym tygodniu Msze św. w środę, czwartek i piątek będą o godz. 17.00. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.45. W czwartek zapraszamy młodzież z klasy VII i VIII na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania.
 2. Pan Organista oraz Pan Kościelny przez dwa najbliższe tygodnie będą rozprowadzać opłatki w kościele. Prosimy, aby parafianie ze Skrzydlnej nabywali opłatki u Pana Organisty, a z Przenoszy i Woli Skrzydlańskiej u Pana Kościelnego. Po dwóch tygodniach odwiedzą tych, którzy nie będą mogli nabyć u nich opłatków. Datki pieniężne składane przy tej okazji są naszym wynagrodzeniem za ich pracę w kościele.  Przy okazji dziękujemy im za sumienną posługę w kościele.
 3. W dalszym ciągu bardzo prosimy, aby zachować porządek przy sprzątaniu cmentarza. Szkło po zniczach, elementy z tworzyw sztucznych wrzucamy do kontenera, natomiast zeschłe chryzantemy składamy koło blaszaków na północno – wschodniej stronie. Najlepiej byłoby zabierać szkło i plastiki do domu, aby je dawać do odpowiednich worków, które są zabierane przez Traszkan za darmo.
Informacja RODO

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

News
 • Czwartek 2020-12-03, WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO
  Mt 7,21.24-2Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto Mi mówi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się […]
Kalendarz
Grudzień 2020
P W Ś C P S N
« Lis    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Aktualnie online
 • 3 Gości.
Odwiedziło nas
Darmowy licznik odwiedzin