5 Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

1. Dzisiaj 5 niedziela Wielkiego Postu.
  2. Najbliższa niedziela to NIEDZIELA PALMOWA. Dar ofiarny w tym dniu jest przeznaczony na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca kwietnia. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek za misje oraz modlitwa wynagradzająca Sercu Jezusowemu; w sobotę modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. Msze św. codziennie o godz. 7.00 a ponadto w środę, czwartek i w piątek o godz. 18.00. Zgodnie z dekretem Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża, w Mszach Św. może uczestniczyć do 5 osób. Prosimy, aby rodziny zamawiające intencję mszalną wcześniej poinformowały ks. Proboszcza o chęci uczestnictwa w tej Mszy św. (Dekret Biskupa Andrzeja Jeża https://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/7573-dekret-biskupa-tarnowskiego-w-zwiazku-ze-stanem-epidemii-w-polsce-24-03-2020
  5. W najbliższą niedzielę nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Proszę, aby zachować te tajemnice na następny miesiąc. Odmawiając codziennie dziesiątek ofiarujmy go w intencji: „Aby ludzie będący uzależnieni , otrzymali pomoc i opiekę”. Prośmy też o ustanie epidemii oraz polecajmy wszystkich chorych, posługujących chorym i nasz rząd.
  6. Tych, którzy pragną się wyspowiadać prosimy o kontakt telefoniczny z ks. proboszczem lub ks. wikariuszem:
    Ks. Proboszcz – tel. 889 774 216
    Ks. Wikariusz – tel. 889 774 316
    Tak samo na te numery można dzwonić w innych sprawach.
    W pierwszy piątek będzie możliwość przyjęcia Komunii św. także po porannej Mszy św. i popołudniu od 16.00 do 18.00 z możliwością spowiedzi (w kościele może być maksymalnie 5 osób).
  1. Zachęcamy do wspólnego uczestniczenia w domu we Mszach Św., Różańcu szczególnie o 20.30, Aniele Pańskim o godz. 12:00, Koronce o godz. 15:00, Nowennie w środę, Drodze Krzyżowej w piątek, Gorzkich Żalach w niedzielę, Rekolekcjach Wielkopostnych w Internecie itd. W tych wspólnych i indywidualnych modlitwach prośmy o ustanie tej pandemii. Zachęcamy do Komunii św. duchowej, którą mogą przyjąć w czasie trwania Komunii św. będąc w łasce uświęcającej. Na stronie parafialnej jest umieszczony tekst, który odmawiamy w czasie jej przyjęcia.
  2. W zakrystii można nabyć: „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”. „Niedziela” i „Miłujcie się”. „Gość niedzielny” można nabywać już od czwartku w sklepie spożywczym nr 2 w Skrzydlnej.

Modlitwa związana z Komunią św. duchową

Papież zachęca też osoby oglądające transmisję Mszy do Komunii św. duchowej. W celu jej głębszego przeżycia proponuje specjalną modlitwę:

„Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i przynoszę Ci skruszone serce, które pogrąża się w nicości i w Twej świętej obecności. Uwielbiam Cię w Sakramencie Twej miłości, pragnę przyjąć Cię w ubogim mieszkaniu mego serca. W oczekiwaniu na szczęście płynące z Komunii sakramentalnej, pragnę przyjąć Cię w duchu. Przyjdź do mnie, mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie. Niech Twoja miłość rozpali mnie całego na życie i na śmierć. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. I niech tak się stanie”.

• Sobota 2020-04-04, Wielki Post
    J 11,45-57Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego. Niektórzy z nich udali się do faryzeuszów i donieśli im, co Jezus uczynił. Wobec tego arcykapłani i faryzeusze zwołali Najwyższą Radę i rzekli: „Cóż my robimy wobec tego, że ten człowiek czyni wiele znaków? Jeżeli Go tak pozostawimy, to wszyscy […]
Kwiecień 2020
« Mar