7 Niedziela Zwykła “A”- 23.02.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj VII niedzielę zwykłą w ciągu roku.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się nabożeństwo 40-to Godzinne, które będzie trwało włącznie do wtorku przez cały dzień. Celem tego nabożeństwa jest przeproszenie Pana Boga i wynagrodzenie Mu za wszystkie grzechy nasze, naszych rodzin i naszej parafii. Znajdźmy czas w te dni, aby trwać przy Chrystusie Eucharystycznym i uczestniczyć w adoracjach. Dzisiaj adoracje będą miały miejsce do południa między nabożeństwami a popołudniu od godz. 15.00. W poniedziałek i wtorek adorację poprowadzą róże według stałego porządku. O godzinie 17-tej będzie Msza św.
  3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Rozpoczniemy 40-to dniowy Wielki Post od posypania naszych głów poświęconym popiołem – symbolem podjęcia pokuty za nasze grzechy. W Środę Popielcową msze św. będą odprawiane: rano – o godz. 7.00 i 10.00 a popołudniu o 17.00. Obowiązuje w tym dniu post ścisły i abstynencja. Chodzi tu o powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych a osoby od 18 roku życia aż do 60 mogą spożyć tylko trzy posiłki: raz do sytości i dwa lekkie. Dar ofiarny złożony w tym dniu przeznaczony jest na cele charytatywne w naszej parafii i na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Od Popielcowej Środy rozpoczyna się okres Komunii św. Wielkanocnej. Katolikom w tym okresie zabroniony jest udział w zabawach i tańcach. Wstrzymajmy się w tym czasie od picia alkoholu i palenia papierosów. Jak najliczniej przychodźmy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
  4. W najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Jarosław Grzegorczyk – Sercanin. Niech każdy z nas poczuwa się do obowiązku, aby wziąć udział w tych rekolekcjach celem wewnętrznej odnowy ducha. Zachęcamy, aby w codziennej rodzinne modlitwy prosić o owocne przeżycie tych rekolekcji. A oto Program Rekolekcji w Niedzielę:

7.00                 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

9.00                 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

Nauka stanowa dla młodzieży

11.00               Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

15.00               Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a następnie Msza św.

1. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu a od środy kwartalne dni o ducha pokuty.
  2. Piątek jest Dniem Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30, a po niej msza św. Ponadto o godz. 19.00 będzie druga Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież.
  3. Zmiana tajemnic będzie w następną niedzielę po Mszy św.
  4. Najbliższa niedziela jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych”.
  5. Spotkanie organizacyjne osób przygotowujących Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w sali św. Kingi. Serdecznie zapraszamy wszystkich już zaangażowanych oraz pragnących jeszcze włączyć się w przygotowanie tego wydarzenia.
  6. Strażacy OSP Skrzydlna dziękują wszystkim darczyńcom oraz tym którzy włączyli się w przygotowanie Kiermaszu Dla Marysi. Zebrana i przekazana kwota to 13 711 zł. W sobotę 29.02. 2020r. przed remizą OSP Skrzydlna Strażacy prowadzą zbiórkę złomu. Dochód również przeznaczony dla Marysi. Jeżeli ktoś starszy miałby problem z transportem to Strażacy proszą o kontakt telefoniczny. Numery na plakatach lub na kalendarzach Strażackich.
  7. Zespół Szkół w Szczyrzycu ogłasza nabór do Technikum o różnej branży, LO, Branżowej szkoły I stopnia i innych kierunków. Parafialne Przedszkole Integracyjne zaprasza na dni otwarte w czwartek i piątek.  Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.
  8. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Józef Lulek.
  9. Przed kościołem można kupić: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”. „Niedziela” , „Miłujcie się”, ”Promyczek Dobra”.

• 2020-02-23, 7. Niedziela zwykła
    Mt 5,38-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść […]
Luty 2020
« Sty