29 Niedziela Zwykła „A”- 18.10.2020 r.

1. Dzisiaj 29 niedziela zwykła. Po południu o godz. 16-tej nabożeństwo różańcowe a po nim Msza św.
  2. Z powodu choroby jednego z księży oraz kwarantanny domowej w tym tygodniu Msze św. będą odprawiane codziennie rano przez ks. profesora Krzysztofa, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni. Z tego powodu aż do odwołania nie będzie czynna kancelaria oraz spotkania grup parafialnych. Msze św. w przyszłą niedzielę będą o 7.00, 9.00, 11.00, 16.00. Jeśli będą jakieś zmiany to o wszystkim poinformujemy na stronie parafialnej. Gdyby były jakieś sprawy do załatwienia, to prosimy, aby uczynić to telefonicznie. Numery telefonów są podane na stronie parafialnej. Prosimy o modlitwę w naszej intencji oraz wyrozumiałość.
  3. W tym tygodniu obchodzimy
  • wtorek – wspomn. św. Jana Kantego, prezb.,
  • czwartek – wspomn. św. Jana Pawła II.
  1. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia miejscowego kościoła. Jest to również niedziela synodalna.
  2. Konsekracja naszego kościoła została przesunięta, jak Bóg pozwoli, na 25 lipca 2021 r. na godz. 10.00 i będzie połączona z odpustem parafialnym ku czci św. Anny. Ta zmiana została podyktowana trudnią sytuacją epidemiologiczną. Prosimy o zrozumienie tej decyzji. Wcześniej będzie trzydniowe, duchowe przygotowanie do tej uroczystości.
  3. W naszym kościele w czasie nabożeństwa może przebywać 79 osób. Prosimy wszystkich o używanie maseczek, płynów do dezynfekcji oraz zachowanie bezpiecznej odległości. Prosimy, aby zapoznać się z ostatnimi wytycznymi zawartymi w komunikacie Biskupa Andrzeja Jeża. Są one na stronie parafialnej.
  4. W dalszym ciągu bardzo prosimy, aby zachować porządek przy sprzątaniu cmentarza. Szkło po zniczach, elementy z tworzyw sztucznych wrzucamy do kontenera, natomiast pozostałe śmieci do śmietnika koło kontenera. Najlepiej byłoby zabierać szkło i plastiki do domu, aby je dawać do odpowiednich worków, które są zabierane przez Traszkan za darmo.
  5. Pamiętajmy o zmianie czasu z soboty na niedzielę.
  6. Przed kościołem polecamy do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz „Promyczek Dobra”.

• Środa 2020-10-21, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,39-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Wtedy Piotr zapytał: „Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?” Pan odpowiedział: […]