W dniach od 2 do 4 marca br. odbyły się rekolekcje szkolne, które w tym roku poprowadził ojciec Jarosław Grzegorczyk, pracujący na misji w Albanii. Ojciec Sercanin w bardzo ciekawy sposób poprowadził nauki rekolekcyjne, dzięki czemu uczniowie, zarówno młodsi jak i starsi, z zaciekawieniem słuchali słów, które do nich wypowiadał. Czas rekolekcji szkolnych w okresie Wielkiego Postu były przede wszystkim okazją do pogłębienia osobistej relacji z Bogiem, ale także w czasie tegorocznych rekolekcjach mogliśmy usłyszeć coś o ludziach żyjących w Albanii, o ich trudach i o mężnym wyznawaniu wiary w niełatwych czasach, w którym przyszło im żyć. Ojciec Jarosław zachęcał dzieci i młodzież do wdzięczności za to co mają i mobilizował ich, aby radośnie i dobrze przeżywali każdy dzień swojego życia, dbając o relację z Bogiem. Dzieci miały okazję nie tylko usłyszeć o Albanii, ale także obejrzeć zdjęcia i filmy, które ukazywały ich codzienne życie oraz miały okazję przymierzyć tradycyjne albańskie stroje. Mamy nadzieję, że dla uczniów był to owocny czas.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć: (fot. Ks. B. Mikołajczyk)

• Sobota 2020-04-04, Wielki Post
    J 11,45-57Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego. Niektórzy z nich udali się do faryzeuszów i donieśli im, co Jezus uczynił. Wobec tego arcykapłani i faryzeusze zwołali Najwyższą Radę i rzekli: „Cóż my robimy wobec tego, że ten człowiek czyni wiele znaków? Jeżeli Go tak pozostawimy, to wszyscy […]
Kwiecień 2020