W Niedzielę Palmową (14 kwietnia 2019 roku) odbyło się Skrzydlańskie Misterium Męki Pańskiej. Zostało ono przedstawione przez liczną grupę naszych parafian, którzy wcielili się w poszczególne postacie biblijne. Inscenizacja rozpoczęła się od radosnych wydarzeń towarzyszącym wjazdowi do Jerozolimy. Nie zabrakło scen z Ostatniej Wieczerzy, sądu przed Kajfaszem, Piłatem i Herodem. Przeżyliśmy drogę krzyżową, której każda ze stacji została przedstawiona w krótkiej inscenizacji. Po ukrzyżowaniu Jezusa i złożeniu do grobu mogliśmy doświadczyć ponownie radości, gdyż całość zakończyła scena Zmartwychwstania Jezusa.

Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia, jak i tym, którzy na etapie przygotowań okazywali wszelką pomoc. Wyrazy wdzięczności i uznania kierujemy szczególnie pod adresem osób, które odegrały poszczególne role w Skrzydlańskim Misterium Męki Pańskiej

Szczerze pragniemy podziękować Wam wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieliście na zaproszenie i przybyliście 14 kwietnia 2019 rok, aby nie tylko zobaczyć, ale raczej przeżyć tegoroczne Skrzydlańskie Misterium Męki Pańskiej i mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy Wam dobrze wejść w wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za waszą obecność i ufamy, że nasze wspólne wysiłki, podjęte z łaską Bożą, pomogły Wam głębiej przeżyć drogę krzyżową, że mogliście wczuć się w klimat tamtych ważnych dla naszego zbawienia dni.

Wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób wyrażamy jeszcze raz z serca płynącą wdzięczność i wypowiadamy chrześcijańskie słowa: „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia (więcej zdjęć po kliknięciu poniższego linku):

Fot. Skrzydlańskie Misterium Męki Pańskiej – 14.04.2019r. (Fot. Aleksander Wolny) – 165 zdjęć

• 2020-02-23, 7. Niedziela zwykła
    Mt 5,38-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść […]
Luty 2020
« Sty