W Niedzielę Palmową (14 kwietnia 2019 roku) odbyło się Skrzydlańskie Misterium Męki Pańskiej. Zostało ono przedstawione przez liczną grupę naszych parafian, którzy wcielili się w poszczególne postacie biblijne. Inscenizacja rozpoczęła się od radosnych wydarzeń towarzyszącym wjazdowi do Jerozolimy. Nie zabrakło scen z Ostatniej Wieczerzy, sądu przed Kajfaszem, Piłatem i Herodem. Przeżyliśmy drogę krzyżową, której każda ze stacji została przedstawiona w krótkiej inscenizacji. Po ukrzyżowaniu Jezusa i złożeniu do grobu mogliśmy doświadczyć ponownie radości, gdyż całość zakończyła scena Zmartwychwstania Jezusa.

Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia, jak i tym, którzy na etapie przygotowań okazywali wszelką pomoc. Wyrazy wdzięczności i uznania kierujemy szczególnie pod adresem osób, które odegrały poszczególne role w Skrzydlańskim Misterium Męki Pańskiej

Szczerze pragniemy podziękować Wam wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieliście na zaproszenie i przybyliście 14 kwietnia 2019 rok, aby nie tylko zobaczyć, ale raczej przeżyć tegoroczne Skrzydlańskie Misterium Męki Pańskiej i mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy Wam dobrze wejść w wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za waszą obecność i ufamy, że nasze wspólne wysiłki, podjęte z łaską Bożą, pomogły Wam głębiej przeżyć drogę krzyżową, że mogliście wczuć się w klimat tamtych ważnych dla naszego zbawienia dni.

Wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób wyrażamy jeszcze raz z serca płynącą wdzięczność i wypowiadamy chrześcijańskie słowa: „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia (więcej zdjęć po kliknięciu poniższego linku):

Fot. Skrzydlańskie Misterium Męki Pańskiej – 14.04.2019r. (Fot. Aleksander Wolny) – 165 zdjęć

• Poniedziałek 2019-12-09, 2. tydz. Adwentu
    Łk 5,17-26Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i Jerozolimy. A była w Nim moc Pańska, że mógł uzdrawiać. Wtem jacyś ludzie niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc z powodu tłumu […]
Grudzień 2019
« Lis