W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchód Triduum Paschalnego. Tego dnia gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku, aby uczestniczyć w Liturgii Wieczerzy Pańskiej. Wielki Czwartek jest dniem szczególnej wdzięczności względem Boga za sakrament Eucharystii i sakrament kapłaństwa, bowiem Jezus w Wieczerniku ustanowił te dwa sakramenty, aby pozostać z nami aż do skończenia świata.

Tego dnia przedstawiciele naszej parafii złożyli życzenia kapłanom posługującym w naszej wspólnocie parafialnej.

Na zakończenie liturgii  Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy na pamiątkę pojmania Jezusa, gdzie wierni mogli trwać w cichej adoracji.

Przy okazji Wielkiego Czwartku  dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za waszą modlitwę, życzliwość i wszelką troskę o nas kapłanów. Serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznych obchodów Wielkiego Czwartku (Fot. Aleksander Wolny):

• Środa 2020-10-21, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,39-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Wtedy Piotr zapytał: „Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?” Pan odpowiedział: […]