W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchód Triduum Paschalnego. Tego dnia gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku, aby uczestniczyć w Liturgii Wieczerzy Pańskiej. Wielki Czwartek jest dniem szczególnej wdzięczności względem Boga za sakrament Eucharystii i sakrament kapłaństwa, bowiem Jezus w Wieczerniku ustanowił te dwa sakramenty, aby pozostać z nami aż do skończenia świata.

Tego dnia przedstawiciele naszej parafii złożyli życzenia kapłanom posługującym w naszej wspólnocie parafialnej.

Na zakończenie liturgii  Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy na pamiątkę pojmania Jezusa, gdzie wierni mogli trwać w cichej adoracji.

Przy okazji Wielkiego Czwartku  dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za waszą modlitwę, życzliwość i wszelką troskę o nas kapłanów. Serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznych obchodów Wielkiego Czwartku (Fot. Aleksander Wolny):

• Sobota 2020-04-04, Wielki Post
    J 11,45-57Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego. Niektórzy z nich udali się do faryzeuszów i donieśli im, co Jezus uczynił. Wobec tego arcykapłani i faryzeusze zwołali Najwyższą Radę i rzekli: „Cóż my robimy wobec tego, że ten człowiek czyni wiele znaków? Jeżeli Go tak pozostawimy, to wszyscy […]
Kwiecień 2020
« Mar