W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchód Triduum Paschalnego. Tego dnia gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku, aby uczestniczyć w Liturgii Wieczerzy Pańskiej. Wielki Czwartek jest dniem szczególnej wdzięczności względem Boga za sakrament Eucharystii i sakrament kapłaństwa, bowiem Jezus w Wieczerniku ustanowił te dwa sakramenty, aby pozostać z nami aż do skończenia świata.

Tego dnia przedstawiciele naszej parafii złożyli życzenia kapłanom posługującym w naszej wspólnocie parafialnej.

Na zakończenie liturgii  Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy na pamiątkę pojmania Jezusa, gdzie wierni mogli trwać w cichej adoracji.

Przy okazji Wielkiego Czwartku  dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za waszą modlitwę, życzliwość i wszelką troskę o nas kapłanów. Serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznych obchodów Wielkiego Czwartku (Fot. Aleksander Wolny):

• Środa 2020-07-08, Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
    Mt 10,1-7Jezus przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy – Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, […]
Lipiec 2020