W dniach 19-20 maja nasza parafia gościła biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Leszka Leszkiewicza. Przybył do naszej wspólnoty aby przeprowadzić tzw. wizytację kanoniczną. Jest to forma przewidziana prawem kanonicznym, która odbywa się średnio co 7 – 10 lat.

Każdorazowa wizytacja obejmuje wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno- gospodarczego parafii. Ostatnia wizytacja w naszej parafii miała miejsce w 2007 r.

Biskup przybył do naszej parafii 19 maja w sobotę i po kanonicznym obrzędzie rozpoczęcia wizytacji przewodniczył mszy świętej połączonej z udzieleniem bierzmowania naszej młodzieży z klasy III Gimnazjum. Po zakończonej uroczystości ks. biskup wziął udział w spotkaniu z księżmi z dekanatu a następnie odwiedził kancelarię, gdzie zapoznał się z prowadzoną dokumentacją.

W niedzielę przewodniczył podczas dopołudniowych mszy świętych i wygłosił okolicznościowe kazania. Po mszach świętych spotykał się z poszczególnymi grupami parafialnymi. Po południu odwiedził jedną rodzinę w parafii a także modlił się na cmentarzu.

• Środa 2020-10-21, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,39-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Wtedy Piotr zapytał: „Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?” Pan odpowiedział: […]