W dniach 19-20 maja nasza parafia gościła biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Leszka Leszkiewicza. Przybył do naszej wspólnoty aby przeprowadzić tzw. wizytację kanoniczną. Jest to forma przewidziana prawem kanonicznym, która odbywa się średnio co 7 – 10 lat.

Każdorazowa wizytacja obejmuje wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno- gospodarczego parafii. Ostatnia wizytacja w naszej parafii miała miejsce w 2007 r.

Biskup przybył do naszej parafii 19 maja w sobotę i po kanonicznym obrzędzie rozpoczęcia wizytacji przewodniczył mszy świętej połączonej z udzieleniem bierzmowania naszej młodzieży z klasy III Gimnazjum. Po zakończonej uroczystości ks. biskup wziął udział w spotkaniu z księżmi z dekanatu a następnie odwiedził kancelarię, gdzie zapoznał się z prowadzoną dokumentacją.

W niedzielę przewodniczył podczas dopołudniowych mszy świętych i wygłosił okolicznościowe kazania. Po mszach świętych spotykał się z poszczególnymi grupami parafialnymi. Po południu odwiedził jedną rodzinę w parafii a także modlił się na cmentarzu.

• Piątek 2020-07-03, ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA
    J 20,24-29Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: „Widzieliśmy Pana”. Ale on rzekł do nich: „Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę”. A […]
Lipiec 2020