W dniach 19-20 maja nasza parafia gościła biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Leszka Leszkiewicza. Przybył do naszej wspólnoty aby przeprowadzić tzw. wizytację kanoniczną. Jest to forma przewidziana prawem kanonicznym, która odbywa się średnio co 7 – 10 lat.

Każdorazowa wizytacja obejmuje wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno- gospodarczego parafii. Ostatnia wizytacja w naszej parafii miała miejsce w 2007 r.

Biskup przybył do naszej parafii 19 maja w sobotę i po kanonicznym obrzędzie rozpoczęcia wizytacji przewodniczył mszy świętej połączonej z udzieleniem bierzmowania naszej młodzieży z klasy III Gimnazjum. Po zakończonej uroczystości ks. biskup wziął udział w spotkaniu z księżmi z dekanatu a następnie odwiedził kancelarię, gdzie zapoznał się z prowadzoną dokumentacją.

W niedzielę przewodniczył podczas dopołudniowych mszy świętych i wygłosił okolicznościowe kazania. Po mszach świętych spotykał się z poszczególnymi grupami parafialnymi. Po południu odwiedził jedną rodzinę w parafii a także modlił się na cmentarzu.

• 2020-02-23, 7. Niedziela zwykła
    Mt 5,38-48Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść […]
Luty 2020
« Sty